Volejbal motivem výtvarné soutěže ostravských základních škol

6/6 2024

Základní školy na území města Ostravy měly možnost zapojit se do žákovského výtvarného klání a bezplatně tak získat vstupenky na elitní beachvolejbalový turnaj J&T Banka Ostrava Beach Pro 2024. Ten se aktuálně koná v termínu 5. – 9. 6. 2024, opět za podpory ostravského magistrátu.

Volejbal motivem výtvarné soutěže ostravských základních škol

Grafický plakát k výtvarné soutěži

Školou povinné děti měly v rámci soutěže vytvořit poutavou prezentaci vybrané země světa. Téma prezentace bylo v souvislosti s turnajem nasnadě – volejbal. Pokud však jde o formu, fantazii se meze nekladly. Mladí výtvarníci mohli kombinovat fotografii, text i kresbu. Před hodnotiteli se nakonec sešlo 40 vydařených prací z 8 škol.

„Cílem bylo ukázat žákům atraktivitu beachvolejbalu a zároveň je netradičním, zábavným způsobem seznámit s konkrétními státy světa. To vše prostřednictvím této soutěže, která už každoročně dostává naše město na přední stránky sportovních rubrik, stejně jako do zorného pole volejbalových fanoušků napříč kontinenty,“ podotkla náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Protože zvolit mezi doručenými prezentacemi ty nejlepší se ukázalo být tvrdým oříškem, lístky na vybrané turnajové zápasy nakonec získali všichni zúčastnění. Organizátoři předpokládají, že celková návštěvnost škol bude okolo 1600 dětí a 130 dospělých jako doprovod.