V Mošnovské průmyslové zóně vznikne BMW park

18/7 2024

Zastupitelé Ostravy na svém čtvrtečním zasedání schválili prodej dalších pozemků ve strategické průmyslové zóně Mošnov. Zájem projevily tři subjekty, OAMP Holding, Panattoni a CTP.

V Mošnovské průmyslové zóně vznikne BMW park

Ilustrační foto. Zdroj MMO.

Společnost OAMP Holding, člen skupiny Consens Investments a.s., doložila zastupitelům podepsané prohlášení o záměru nájmu se společností BMW. K dispozici má i podpis nájemní smlouvy na dobu 10 let s možností prodloužení o dvakrát 5 let.

V BMW Parku má fungovat velkokapacitní logistický provoz s důrazem na multimodální prvek. Využije tedy železniční vlečku a možnost manipulace s přepravními kontejnery v rámci již vybudovaného terminálu kombinované dopravy. Postupně má podle investora vzniknout nejméně pět stovek pracovních míst.

„Mít možnost v dohledné době silného partnera v průmyslové zóně Mošnov, který v rámci průmyslové zóny dokáže rychle nabídnout nové stovky pracovních míst, povede k úlevě od sociálních tlaků na zaměstnance Liberty Ostrava. Ti budou moci využít možnost změnit zaměstnavatele, a to jak tím, že se nechají zaměstnat v průmyslové zóně, tak i tím, že se případně uvolní pracovní místa na území města v důsledku využití těchto pracovních nabídek," řekl primátor Ostravy Jan Dohnal.

„Dojde nejen k rozvoji nejen lokální ekonomiky, ale i k vyřešení dalších souvisejících aspektů. Příjemným benefitem je i dobrá dopravní dostupnost této průmyslové zóny, nejen vlaky či auty, ale rovněž autobusy," upřesnila náměstkyně primátora Hana Tichánková.

„Sjednaná kupní cena dle kupní smlouvy dosahuje podle znaleckého posudku částky 429 milionů korun bez DPH a zahrnuje jak pozemky, tak retenční nádrž – stavba tohoto vodního díla je podmínkou prodeje. S výstavbou by se mohlo podle přiložených dokumentů začít ještě letos," uvedl náměstek primátora Jiří Vávra.

Zahájení zkušebního provozu je předpokládáno v roce 2026, plnohodnotné výroby pak o rok později. Celková plánovaná výše investice je 150 milionů eur, což je v přepočtu asi 3,75 miliardy korun.