Ostravský pohár v hokejbale má svého vítěze
Ostrava aktuálně hostí 26. ročník Mistrovství světa mužů a žen v hokejbale, přičemž domácí diváky prozatím mohou těšit stoprocentní výkony mužské i ženské české reprezentace. Součástí šampionátu je však také doprovodný program. Ten zahrnul i finálový zápas Ostravského poháru, hokejbalového klání základních a středních škol, které začalo už v červnu a předcházela mu květnová kvalifikace.
Turnaj v hokejbalu 3+1 na šířku hřiště byl určen žákům základních škol od 7. do 9. třídy, stejně jako pro věkem odpovídající ročníky víceletých gymnázií.
Kvalifikace Ostravského poháru odstartovala 20. 5. 2026 na hokejbalových hřištích škol a sportovních oddílů v Ostravě, Opavě, Třinci a Havířově, účastnit se jej mohly školní výběry ze severní Moravy a českého Slezska. Týmy, které úspěšně prošly kvalifikačním kláním, následně změřily síly v samotném Ostravském poháru, konaného dne 11. 6. 2026 ve sportovním areálu Střední průmyslové školy Karviná. Finálový střet dvou nejlepších se konal právě ve fanzóně hokejbalového mistrovství světa, a to před utkáním české reprezentace proti Slovensku.
O cennou trofej, kterou vítězi předala ostravská radní Andrea Hoffmannová, tak svedly souboj výběry ZŠ Přerov Želatovská a ZŠ Ostrava Bělský Les. V napínavém utkání zvítězila „zubří“ zarputilost, tudíž pohár zamířil do Přerova.

Školní hokejbalové turnaje nabídly žákům jedinečnou příležitost zažít atmosféru světového šampionátu na vlastní kůži. Slavnostní ocenění přímo v dějišti mistrovství světa bylo symbolickou tečkou za jejich úspěšným vystoupením a odměnou za předvedené výkony.