Ostravská městská policie má patnáct nových strážníků
Strážníci při slavnostním slibu. Foto: MMO

Ostravská městská policie má patnáct nových strážníků

13.04.2026

Jednohlasné „slibuji“ zaznělo dnes dopoledne v obřadní síni Nové radnice z úst 15 nových strážníků ostravské městské policie. Svůj slib chránit práva občanů a veřejný pořádek v Ostravě složili do rukou primátora.

Ostravská městská policie má patnáct nových strážníků
Strážníci při slavnostním slibu. Foto: MMO

Obřadní síň ostravského magistrátu se opět stala dějištěm slavnostního aktu, kdy třináct mužů a dvě ženy zpečetili své životní rozhodnutí vydat se cestou náročné služby městu složením slibu do rukou primátora Jana Dohnala.  Nově se tak ujímají své funkce jako strážníci Městské policie Ostrava. Slavnostního aktu se zúčastnil také ředitel Městské policie Ostrava Miroslav Plaček a čestná jednotka, která celé události propůjčila slavnostní ráz.

„Bezpečná Ostrava je naší dlouhodobou prioritou, Městská policie Ostrava je jednou z klíčových složek, které ji zajišťují. Činnost strážníků je vskutku široká, od každodenního zajištění veřejného pořádku v ulicích, rozličné preventivní aktivity nevyjímaje až k nasazení v mimořádných situacích, kdy zachraňují životy, zdraví či majetek obyvatel. Přivítáme i další zájemce, kteří uvažují o smysluplné profesi a chtějí přispět k bezpečnějšímu městu,“ konstatuje Jan Dohnal, primátor města.

Všech patnáct nových strážníků absolvovalo v pořadí již 108. rekvalifikační kurz strážníka ve Středisku vzdělávání a volnočasových aktivit Městské policie Ostrava. Po dobu tří měsíců připravoval tyto muže a ženy na výkon jejich služby desetičlenný tým instruktorů, který jim předával teoretické i praktické poznatky. Seznámili se s právními normami, absolvovali náročný výcvik sebeobrany, střeleckou a taktickou přípravu, poskytování první pomoci a další odborné disciplíny. Kurz úspěšně zakončili závěrečnou zkouškou před komisí Ministerstva vnitra.

„Velmi mě těší, že jsme dnes v řadách naší ostravské městské policie mohli přivítat dalších patnáct kvalifikovaných strážníků. Jejich slib chránit práva občanů a veřejný pořádek nás posunuje na počet 641 profesionálů připravených činit naše město bezpečnějším,“ dodává Miroslav Plaček, ředitel Městské policie Ostrava.

Městská policie Ostrava nabízí uchazečům o pozici strážníka náborový příspěvek a řadu dalších finančních i nefinančních benefitů. Podrobnosti jsou dostupné na webu Městské policie Ostrava: www.mpostrava.cz.

Rychlý kontakt