Ostrava společně zpívala koledy na náměstí

15/12 2011

Nádherná adventní akce se uskutečnila na Masarykově náměstí ve středu 14. prosince. Stovky lidí  (a nejen z Ostravy) zaplnily prostor mezi stánky s vánočním zbožím a přesně v 18 hodin zazpívaly tři známé vánoční koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán a Půjdem spolu do Betléma. Zpívání koled podpořil také primátor města Ostravy Petr Kajnar.

Ostrava společně zpívala koledy na náměstí

K foto: Někdo zpíval zpaměti, jiní z listu...

Ve stejnou dobu se rozezpívala všechna krajská města v republice. Tento unikátní projekt připravil regionální Deník, partner Rádio Impuls a televize Nova, která koledníky na náměstích natáčela a odvysílala. Po odzpívání koled byl na náměstí v centru Ostravy zahájen program, který moderoval herec Vladimír Polák. Vystoupila kapela Marian & 333, která také lidi při zpívání koled podporovala.