Nová radnice znovu zažila slavnostní slib ostravských strážníků

26/7 2024

O 13 nových strážníků se včera dopoledne rozrostly řady Městské policie Ostrava. Slavnostní slib složili do rukou primátora statutárního města Ostravy Jana Dohnala. Slavnostní akt proběhl v obřadní síni budovy ostravského magistrátu za přítomnosti primátora statutárního města Ostravy Jana Dohnala a ředitele Městské policie Ostrava Miroslava Plačka.

Nová radnice znovu zažila slavnostní slib ostravských strážníků

Slavnostní slib nových posil Městské policie Ostrava. Foto: MMO

Již neodmyslitelnou součástí akce byla mimo jiné přítomnost čestné jednotky Městské policie Ostrava, která podtrhla její slavnostní ráz. Pro 6 žen a 7 mužů tak pomohla učinit dnešní den nezapomenutelným milníkem jejich životů, kdy se stali strážníky Městské policie Ostrava.

„Spektrum činností naší městské policie je opravdu široké, od zabezpečení veřejného pořádku až k preventivním aktivitám, na které klademe značný důraz. Bezpečnost je pro nás prioritní, děkuji strážníkům za jejich nelehkou službu. Přivítáme také další zájemce, kteří pomohou v řadách Městské policie Ostrava zvýšit pocit bezpečí obyvatel města,“ konstatoval ostravský primátor Jan Dohnal.

Aby mohli být noví strážníci zařazeni na jednotlivé služebny ve městě, museli si během tříměsíčního rekvalifikačního kurzu osvojit nejen právní normy potřebné pro výkon tohoto povolání. Absolvovali také výcvik v sebeobraně, střeleckou a taktickou přípravu. Zvládli základy první pomoci, kriminalistiky i psychologie.

Po absolvování rekvalifikačního kurzu pak noví strážníci předstoupili před komisi Ministerstva vnitra, kde všichni úspěšně vykonali závěrečnou zkoušku.

„Městská policie Ostrava má o nové zájemce pro výkon tohoto povolání trvalý zájem. Aktuálně probíhají výběrová řízení pro sto čtvrtý rekvalifikační kurz, který započne již v září,“ dodává ředitel Městské policie Ostrava Miroslav Plaček.

Městská policie Ostrava k dnešnímu dni čítá 634 strážníků. V plánu je však tento počet navýšit na optimálních 680 mužů a žen. 17 zájemců o toto povolání již zdárně prošlo výběrovými řízeními a v září tak nastoupí do rekvalifikačního kurzu. Pro případné další zájemce tak zbývá posledních 29 volných pracovních míst na pozici strážníka Městské policie Ostrava.