Nejen auto, ale ani deka na koupališti není trezorem

11/7 2024

Ostrava klade velký důraz na bezpečnost ve svých ulicích, nákupních centrech, veřejných prostranstvích a na mnoha dalších místech. Magistrát ve spolupráci s městskou policií již mnoho let organizuje bezpečnostně vzdělávací program Bezpečnější Ostrava.

Nejen auto, ale ani deka na koupališti není trezorem

Stanoviště strážníků. Foto MPO.

„Už tradičně např. před Vánocemi, Velikonocemi či o Dušičkách, kdy se ve veřejném prostoru očekává větší koncentrace lidí, upozorňujeme občany na zodpovědné a obezřetné chování, které je základní prevencí před situacemi, kdy se mohou stát oběťmi trestné činnosti, zejména krádeží. Nově se do tohoto programu nyní připojuje letní informační kampaň s názvem „Deka není trezor", která upozorňuje na rizikové a neopatrné chování také na koupalištích a na plovárnách na území města," řekl náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Partnerem se zde stal provozovatel těchto zařízení, společnost SAREZA. Tato novinka probíhá v průběhu měsíců června a července na třech letních koupalištích – Krytý bazén Poruba, Vodní areál Jih a Vodní svět!!! (Čapkárna).

Klíčové pro tuto akci jsou tři aktivity. Na vstupní bráně koupališť po celou sezónu visí infopanel. Ve stanovených termínech se konají informačně-osvětové akce Městské policie Ostrava a Policie ČR před vstupy do koupališť. Třetí aktivitou je on-line informační kampaň na webu Bezpečnější Ostrava a na facebookové stránce Prevence kriminality města Ostravy

Osvětové akce jsou zaměřeny na zvýšení bezpečí osobního majetku v areálu koupaliště a zvýšení majetku v zaparkovaných vozidlech, doplněny jsou také o doporučení k bezpečnějšímu cestování městskou hromadnou dopravou. Městská policie k tomu vytvořila speciální omalovánky pro děti s veršovanými radami k bezpečnému chování a také jsou rozdávány létající talíře, hrací kostky nebo nafukovací míče s logem Bezpečnější Ostrava.

A jaké jsou nejdůležitější rady pro to, abychom si letní koupání užili bez zbytečných starostí?

Vezměte si s sebou jen nezbytné věci, jako je mobilní telefon, malé množství hotovosti a doklady, ostatní cennosti nechte doma. Občanský průkaz už můžete mít i elektronický (eDoklady), řidičský průkaz nemusíte mít při řízení u sebe, platební kartu virtuální. Využijte uzamykatelné skříňky nebo uložení cenností na vyhrazeném místě v areálu.  Dle návštěvního řádu SAREZA jsou návštěvníci povinni si své věci odkládat do šaten, cennosti si mohou uložit do úschovy v areálu. Pokud jdete na koupaliště s přáteli nebo rodinou, vždy někdo zůstane u věcí.  Používejte vodotěsné pouzdro nebo ledvinku, které můžete mít neustále u sebe. Využijte i skryté kapsy plavek nebo tašek. Věci v autě ukládejte do kufru, nic nenechávejte viditelně v kabině. Buďte ostražití a sledujte své okolí. Pokud vidíte podezřelé chování, informujte personál koupaliště.

Termíny akcí před vstupy do koupališť

Vždy 9:00–11:00, náhradní termín dle počasí.

30. 6. 2024 Krytý bazén Poruba

15. 7. 2024 (náhradní termín: 17. 7.) Vodní areál Jih

16. 7. 2024 (náhradní termín: 18. 7.) Krytý bazén Poruba

17. 7. 2024 (náhradní termín: 19. 7.) Vodní svět!!! (Čapkárna)