Městská policie Ostrava modernizuje vozidla a zvyšuje bezpečnost
Nový vůz Městské policie Ostrava v (post)industriální kulise Dolních Vítkovic. Foto: MPO

Městská policie Ostrava modernizuje vozidla a zvyšuje bezpečnost

22.04.2026

Městská policie Ostrava vyjíždí do ulic s novými vozidly. Moderní označení zvyšuje bezpečnost strážníků i účastníků silničního provozu. Ostravští strážníci rozšiřují svou flotilu o nová služební vozidla Škoda Karoq se zcela novým označením. Vozidla se od dnešního dne začínají postupně zapojovat do každodenního provozu a budou viditelná v ulicích města.

Městská policie Ostrava modernizuje vozidla a zvyšuje bezpečnost
Nový vůz Městské policie Ostrava v (post)industriální kulise Dolních Vítkovic. Foto: MPO

Pořízená vozidla jsou vybavena moderním systémem polepů, který reflektuje aktuální trendy v oblasti vizuální identifikace vozidel bezpečnostních sborů. Klíčovým prvkem nového designu je zvýšené množství reflexních fólií, které zajišťují lepší viditelnost vozidel již z větší vzdálenosti, zejména v nočních hodinách a za zhoršené viditelnosti.

„Nový vizuál našich vozidel není jen estetickou záležitostí. Jde nám především o bezpečnost našich strážníků a všech účastníků silničního provozu,“ vysvětluje Miroslav Plaček, ředitel Městské policie Ostrava. 

Design těchto vozidel nese tradiční symbol Ostravy - tři vykřičníky - na čelní kapotě v moderním a lépe čitelném provedení. Tento ikonický prvek, se kterým jsou občané Ostravy dlouhodobě seznámeni, si zachovává svou rozpoznávací hodnotu, zároveň však v novém designu získává vyšší viditelnost a profesionální zpracování.

Během následujícího období budou v provozu koexistovat oba typy označení vozidel. Starší vozidla s dosavadním označením budou postupně nahrazována novými vozy s vylepšeným designem. 

Rychlý kontakt