I letos můžete v Ostravě vyrazit za „útulkáčky“

24/6 2024

Ostravský útulek zve všechny malé i velké milovníky psů k tradičnímu setkání „útulkáčků,“ které se letos uskuteční již po čtyřiadvacáté. Pro návštěvníky i jejich čtyřnohé svěřence je připraven pestrý program.  Letošní akce se bude konat v neděli 30. června v útulku v Ostravě-Třebovicích.

I letos můžete v Ostravě vyrazit za „útulkáčky“

V třebovickém psím útulku. Foto: Lukáš Kaboň

V útulku však připravili i další novinky. Od května letošního roku mohou zájemci opět venčit útulkové pejsky a podporovatelé útulku mohou nově přispět do sbírky útulku prostřednictvím QR platby.

V rámci XXIV. Setkání opatrovníků útulkových psů jsou připraveny rozličné soutěže a na vítěze čekají zajímavé ceny. Zájemci se mohou podívat také přímo do prostor útulku. Pro kynologické týmy, tedy majitele a jejich čtyřnohé svěřence, jsou připraveny různé disciplíny. Soutěžit se bude třeba v tom, kdo přijde v nejlepší masce (pán i pes), útulkáčci budou hledat svou odměnu, další disciplíny nesou název útulkový šikula či stezka statečných nebo labyrint snů. Připraveny jsou i soutěže pro děti. Detailní program akce naleznou zájemci na webu útulku.

„Tradiční setkání opatrovníků útulkových psů je velmi oblíbené, chovatelé tak mohou sdílet radosti, které jim pes do rodiny každodenně přináší. Nicméně akce je také příležitostí, jak do útulku mohou zavítat i zájemci, kteří tíhnou k chovu psů a podívat se na chod zařízení. Pro ty, kdož zatím nemohou přijmout psy k opatrování, nabízíme nově možnost venčení umístěných psů,“ uvedl Aleš Boháč, náměstek primátora.  Venčení umístěných psů probíhá aktuálně v úterý a sobotu od 13.30 hodin do 16 hodin, podrobnosti naleznou zájemci opět na webu útulku.

Na své opatrovníky teď čeká v ostravském útulku 27 psů, přehledně viz https://utulek.ostrava.cz/index.php/nabidka-psu/?pagerows=999&pagenum=1. Nejdéle čeká na svého opatrovníka americký pitbul jménem Leo, který je v útulku od 28. června 2020. Pes s doživotní léčbou epilepsie, přestože je velmi kontaktní, je vhodný do zkušených rukou chovatele tohoto plemene. Za čtvrtstoletí existence útulku (útulek byl založen v srpnu roku 1998) nalezlo svůj nový domov již 11 391 psů. Na svěřence útulku myslí i dárci, mezi kterými nechybí školy a mateřské školy, firmy i jednotlivci.

Od roku 2017 se koná také veřejná sbírka na podporu útulku. Finanční prostředky od jednotlivých dárců jsou shromažďovány na zvláštní bankovní účet č.: 110189–1649297309/0800. „Nově mohou podporovatelé poskytnout dar také QR kódy zveřejněnými na webu útulku. Pomocí financí sbírky pak hradíme potřeby pro psy, umístěné v útulku, třeba doplňky na ošetření kůže, očí, péči o srst. Pořízeny byly gumové rohože do psích kotců, misky, ale také potravinové doplňky aj. Každý příspěvek, který pomůže zmírnit následky spojené s nedobrovolným pobytem nejlepšího přítele člověka v útulku, je velkou pomocí a město si této podpory veřejnosti velmi váží. Všem dárcům, kteří náš útulek podporují, velmi děkuji,“ dodal Aleš Boháč, náměstek primátora. Podrobněji k novému způsobu podpory viz https://utulek.ostrava.cz/index.php/sbirka/. V případě věcných darů jsou velmi žádané zejména masové konzervy, velké žvýkací kosti, sušená masíčka a piškoty.