I letos akce Lidé lidem nabídne den plný zábavy a informací

18/6 2024

Letošní, v pořadí již třináctý ročník tradiční akce Lidé lidem, se bude konat ve čtvrtek 20. června 2024 v Komenského sadech v centru Ostravy. Netradiční formou se zde představí organizace, které poskytují sociální služby a související aktivity. Od 9 hodin začne bohatý program, který zakončí podvečerním koncertem skupina Nedivoč.

I letos akce Lidé lidem nabídne den plný zábavy a informací

Grafický plakát k akci lidé lidem

Sociální služby poskytované statutárním městem Ostrava nabízí širokou škálu aktivit směřující k řešení složitých životních situací. Tradiční setkání Lidé lidem umožní občanům seznámit se zábavnou formou s nabízenými službami v Ostravě, především však příjemně strávit čas v rodinné atmosféře této akce.

Program je připraven a naplánován tak, aby zaujal široké spektrum návštěvníků. Dopolední program je zaměřen především na žáky obou stupňů základních škol a studentů středních škol. V rámci „Projektového dne“ mohou žáci a studenti plnit úkoly zaměřené na získání nových znalostí a praktických dovedností ze sociální oblasti.

Kulturní program v odpoledních hodinách již bude představovat pestrou nabídku zábavy pro širokou veřejnost. Připraveny jsou interaktivní dílny s možností vyzkoušet si ruční práce a tvoření drobných předmětů, které si mohou účastníci odnést s sebou. Během workshopu bude možné osvojit si základy správného chování na internetu. Malé vědce určitě zaujme stánek s pokusy z Dolní oblasti Vítkovic nebo ukázky první pomoci Českého červeného kříže. Nebudou chybět oblíbené ukázky činností skupin kynologie a hipologie Městské policie Ostrava.

Akce bude po celou dobu trvání moderována na pódiu, kde bude také probíhat taneční, hudební a divadelní představení v podání uživatelů sociálních služeb a souvisejících aktivit.

Lidé lidem má již svou tradici a pro svou oblibu neustále rozšiřujeme programovou náplň. Naším cílem je vytvoření příležitosti pro komunitní setkání uživatelů sociálních služeb s poskytovateli, sdílení vlastních zkušeností, získání nových informací, ale především zpestření dne pro každého, kdo cíleně i náhodně Komenského sady v tuto dobu navštíví. Věřím také, že nabízené workshopy určené mládeži budou mít přínos pro vnímání této problematiky, se kterou se možná doposud nesetkali,“ konstatoval náměstek primátora statutárního města Ostravy Zbyněk Pražák.