Česko bude už dnes zpívat koledy. Oblíbená akce znovu také před Novou radnicí
Loňský ročník akce se - jako obvykle - vydařil. Foto: Lukáš Kaboň

Česko bude už dnes zpívat koledy. Oblíbená akce znovu také před Novou radnicí

10.12.2025

Prokešovo náměstí v Ostravě oblíbená akce Česko zpívá koledy. Návštěvníci si tentokrát výběr tradičních českých koled zazpívají, přímo před Novou radnicí, se zpěvačkou Kaczi. Následovat pak bude její koncert. Začínáme dnes, tedy 10. 12. 2025, a to od 17. 15 hodin.

Česko bude už dnes zpívat koledy. Oblíbená akce znovu také před Novou radnicí
Loňský ročník akce se - jako obvykle - vydařil. Foto: Lukáš Kaboň

Ještě před samotným zahájením akce se s pásmem koled představí dětský pěvecký sbor ze Základní a mateřské školy Bohumíra Dvorského v Ostravě. Program celého podvečera odstartuje v 17.15 hodin, koledy se budou zpívat společně s celým Českem v 18.00. Akci zahájí primátor statutárního města Ostravy Jan Dohnal se zástupci Moravskoslezského deníku. 

Podrobnosti o akci jsou k dispozici na příslušné stránce Ostravských Vánoc, kde je pro veřejnost připraven ke stažení také zpěvník koled. 

---

Časový harmonogram akce:

17.15 – 17.45 – Vystoupení dětského pěveckého sboru ZŠ a MŠ Bohumíra Dvorského, Ostrava – Bělský les

17.55 – Zahájení akce

18.00 – Zpěv koled se zpěvačkou Kaczi

Cca 18.20 – Koncert zpěvačky Kaczi

Organizátorem Ostravských Vánoc 2025 je statutární město Ostrava, které jejich realizaci již pátým rokem svěřilo společnosti Černá louka s.r.o. Akce se uskuteční v termínu od 22. 11. 2025 do 6. 1. 2026 na čtyřech scénách. Veškeré informace o programu a partnerech akce najdete na www.ostravskevanoce.cz.  

Rychlý kontakt