Aktuálně

Ostravské Městské divadlo, dnes Divadlo Antonína Dvořáka, bylo slavnostně otevřeno 28. září 1907. Foto: NDM

110. výročí divadla a velká očekávání

Aktualizováno 26.09.2017 09:24

Divadlo Antonína Dvořáka slaví letos 110 let od svého vzniku. Nejen u této příležitosti se před Národním divadlem moravskoslezským (NDM), jehož je součástí, otevírá lepší budoucnost. Tu přinese zejména rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona a pavilonu G na Černé louce, kde vznikne třetí divadelní scéna a zkušební prostory. Spolu se zástupci NDM o tom informovali primátor Tomáš Macura a náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Náměstek primátora Michal Mariánek (vpravo), ředitel nemocnice Petr Uhlig a primářka Zuzana Richterová slavnostně otvírají zrekonstruované prostory. Foto: René Stejskal

Zmodernizované prostory nemocnice

Aktualizováno 25.09.2017 14:07

Z rozpočtu města byly v předchozích měsících zrekonstruovány prostory Městské nemocnice Ostrava pro potřeby oddělení Všeobecného praktického lékařství a pro Odbor informačních a komunikačních technologií. Za téměř sedm milionů korun prošlo úpravami více než 600 metrů čtverečních podlahové plochy. Nové prostory již využívá odbor IT, ordinace všeobecných praktických lékařů začaly sloužit pacientům v úterý 12. září.

Ilustrační snímek: MMO

Hrušovská zóna připravena pro investory

Aktualizováno 21.09.2017 11:23

Pozemky v průmyslové zóně v Hrušově byly zceleny posledními výkupy v červnu letošního roku. Zastupitelé nyní odsouhlasili výzvu k podání nabídek na využití této zóny. Předpoklad je, že se přihlásí developeři, kteří pozemky v zóně vykoupí, připraví k využití a nabídnou je investorům. Podmínkou je vytvoření alespoň 30 pracovních míst na jednom hektaru. Hrušovská zóna čítá 35 hektarů, takže minimem je 1050 nových pracovních míst.

Oceněný slovenský pilot Martin Kuterka společně s primátorem Ostravy Tomášem Macurou a hlavním organizátorem Dnů NATO Zbyňkem Pavlačíkem. Foto: J. Zerzoň.

Cenu primátora vyhrál slovenský pilot

Aktualizováno 18.09.2017 10:09

Divácky nejvíce oceňovanou ukázku leteckých dovedností předvedl na 17. Dnech NATO & Dnech Vzdušných sil Armády ČR pilot Martin Kuterka ze Slovenska na stroji MiG 29 a získal tak cenu primátora města Ostravy. Kvůli počasí bylo v sobotu zrušeno vystoupení saúdskoarabské letecké skupiny Saudi Hawks, v neděli pak byl až na vrtulníky a slovenskou vládní letku odvolán celý program letových ukázek.

Historickým oslavám dominovaly souboje rytířů na koních.

Patnáct tisíc Ostravanů se bavilo na reji

Aktualizováno 11.09.2017 14:57

Historickým rejem na Masarykově náměstí a Slezskoostravském hradu vyvrcholily 8. a 9. září oslavy 750 let od první písemné zmínky o Ostravě. Ostravské jubileum oslavilo přes 15 000 návštěvníků dvoudenních historických slavností. Poprvé v historii města se na Masarykově náměstí pod širým nebem uskutečnila slavnostní mše celebrovaná biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem, která byla součástí historického víkendu.

Na Masarykově náměstí zavlála vlajka 750. výročí města. Foto: R. Stejskal, B. Krzyžanek

Ostrava slavila výročí Historickým rejem

Aktualizováno 11.09.2017 07:59

Vystoupením komediantů na Masarykově náměstí začal v pravé poledne historický víkend věnovaný připomínce 750 let od první písemné zmínky o Ostravě. Město se během pátku a soboty ponořilo do hlubin své historie, zejména do dob středověku. Po příchodu historického průvodu rytířů, vojáků a dalších historických postav, které žily na tomto území před stovkami let, zahájili slavnost třicet minut po čtvrté primátor Tomáš Macura a náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Rychlý kontakt