Abeceda ostravských cyklistů

16. 4. 2014. Rady a informace pro ostravské cyklisty - tzv. „vše na jednom místě“ - vydává před zahájením letošní cyklistické sezóny v nákladu 5 tisíc kusů Magistrát města Ostravy.

„Abeceda ostravských cyklistů" přichází  s přehledem povinností cyklistů nejen na silnici, ale také v obytné a pěší zóně, s příklady míst, kam cyklista nesmí, jak to vypadá s parkováním a odstavováním kol v Ostravě. Čtenář dostane přesnou informaci, jak mít vybavené kolo i jak si ho evidovat u Městské policie Ostrava. Tiskovina také obsahuje přehled webů, map i akcí pro cyklisty, které jsou pořádány v Ostravě. To vše je jen část z obsahu 32 stránkové publikace pro malé i velké cyklisty.

Při zakoupení ostravské cyklomapy v pobočkách Ostravského informačního servisu obdrží kupující Abecedu ostravských cyklistů bezplatně.

V Ostravě je v současné době 209 km cyklistických tras. Další budou postupně vybudovány v následujících letech. Konečným cílem je 400 km kvalitních stezek a tras, které propojí jednotlivé části města, ale také bezpečně Ostravany vyvedou např. do Beskyd.

Abeceda je také na stránkách města v elektronické podobě ve formátu pdf.