Dárci krve převzali ocenění

9/9 2013

V prostorách obřadní síně Nové radnice se v pondělí 9. září uskutečnilo slavnostní předání Zlatých medailí MUDr. Jana Janského. Ocenění za čtyřicet bezplatných odběrů krve převzalo 80 dárců krve z celého regionu. Vyznamenání jim předala náměstkyně primátora města Ostravy Simona Piperková.

Dárci krve převzali ocenění

Náměstkyně primátora Simona Piperková předává medaili Janě Bartošové. Foto: J. Zerzoň.

Slavnostního aktu se zúčastnili také zástupci Krevního centra v Ostravě-Porubě a zdravotních pojišťoven. V úvodu hovořila náměstkyně primátora  o významu dárcovství krve pro společnost a poděkovala všem vyznamenaným jménem statutárního města Ostravy. Město dárcovství nejen oceňuje, ale přispívá rovněž dárcům finančním darem.