Jak na udržitelnou městskou mobilitu?

13/5 2015

Statutární město Ostrava pokračuje ve zpracování strategického dokumentu „Plán udržitelné městské mobility pro město Ostrava“, jehož cílem je zlepšení mnoha faktorů souvisejicích s dopravou ve městě. Veřejnost má nyní možnost se na vzniku dokumentu spolupodílet a dokonce vyhrát věcnou cenu.

Jak na udržitelnou městskou mobilitu?

Ilustrační foto.

Cílem dokumentu je zlepšení dostupnosti dopravního systému pro všechny cílové skupiny obyvatel, zvýšení bezpečnosti dopravy ve městě, snížení znečištění ovzduší, emisí skleníkových plynů, hluku a spotřeby energie, zlepšení účinnosti a hospodárnosti přepravy osob a zboží a přispění ke zvýšení atraktivity a kvality městského prostředí.

K návrhové části projektu se mohou vyjádřit občané města prostřednictvím dotazníku. Je k dispozici na stránkách http://mobilita-ostrava.cz/category/aktuality/a na Facebooku www.facebook.com/mobilitaostrava.

Průzkum potrvá do 15. června 2015 a s jeho výsledky i s vyjádřením respondentů bude zpracovatel – společnost AF-CITYPLAN s.r.o. – dále pracovat a využívat je při návrhu konkrétních zlepšujících opatření tak, aby výsledný strategický dokument propojoval vize budoucího rozvoje Ostravy ze všech úhlů pohledu – vize politické reprezentace města, zainteresovaných odborníků a občanů.

Vyplnění dotazníku zabere cca 10 minut a poskytne velmi cenné informace pro rozvoj města. Řádné vyplnění dotazníku, včetně uvedené kontaktní adresy respondenta je podmínkou pro zařazení do slosování o věcné ceny, které věnuje Magistrát města Ostravy.

mobilita logo

logo rop